Neler sunuyoruz?

- Malzeme Tedariği

- Tasarım

- Detaylı Mühendislik

- Kurulum

- Test & Devreye Alma

- Düzenli Bakım

- Sistem Entegrasyon Servisleri

- PLC, DCS & SCADA Uygulamaları Yazılım Geliştirme

- İlk Çalıştırma ve Devreye Alma Yardımı

Ekin Elektrik Olarak, günümüz teknolojisindeki en yeni gelişmeleri ve kendi geliştirdiği mikro işlemcili kartları kullanarak Endüstiyel PC/PLC kontrollü sistemler sunmaktadır.
Donanımlı ekibi ile Ekin Elektrik, ek patent, know-how veya lisans gerektirmeden yüksek kabiliyetli donanım ve yazılımlar geliştirir. Ekin Elektrik geliştirdiği cihaz ve yazılımlar ile otomasyon sistemlerinde, ileri teknoloji ve bilgisayar dünyasının avantajlarını ülkemiz ve dünya ülkeleri endüstrilerinin hizmetine sunmaktadır. Ekin Elektrik, başta OMRON ve Siemens PLCleri olmak üzere PLC programlama konusunda deneyime sahiptir.
Enerjinin giderek pahalı hale geldiği, işçilik ve hammadde maliyetlerindeki artışların hızlandığı günümüz koşullarında sanayiciler sorunlarını ancak PLC ve Endüstriyel PC sistemleri ile çözebilirler.
Stand Alone ve Distributed Control sistemlerine çok çeşitli örnekler sunan Ekin Elektrik, bu alanda yerli üretimleri ile belli bir olgunluğa erişmiştir. Modüler yapıdaki Mikrokontrolcü Donanımlı cihazlar, sistemin ihtiyacı doğrultusunda genişleyebilir, ilave kartlarla esneklik sağlanabilir. Standart normlarda imal edilen CPU kartları, Input/Output kartları, Analog/Sayısal çevirici kartları panolara yerleştirilirler. Yüksek güvenilirlikteki Mikrokontrolcü Donanımlı bu cihazlar bir sistem ayarları içinde bilgisayara bağlanabilir. Tüm sistemle ilgili bilgiler, parametreler, alarm durumları, istatistiki bilgiler, bilgisayarda saklanabilir. Sürecin akışı ayrıntılarıyla beraber ekranda izlenebilir. Gerekli parametre değişiklikleri ekran üzerinden yapılabilir. Yine tüm bilgiler yazı veya grafik olarak yazıcıdan alınabilir.